Baterie energy plus

Baterie trakcyjne Fiamm Motive Power Energy Plus zapewniają wysoki poziom niezawodności działania dla wszystkich pojazdów stosowanych w przemyśle, od małych urządzeń wymagających baterii o niskich pojemnościach po urządzenia wykorzystywane do ciężkiej pracy w trybie wielozmianowym.

W porównaniu do poprzedniej gamy Perfect, ogniwa Fiamm Motive Power Energy Plus są bardziej wydajne w oddawaniu energii, co zostało osiągnięte dzięki użyciu najnowszych komponentów do produkcji płyt dodatnich. Wielkość płyt ujemnych i dodatnich, została zoptymalizowana w stosunku do obudowy. Poprawiono również proces ładowania płyt dodatnich. Wszystkie te osiągnięcia techniczne pozwoliły zwiększyć możliwości magazynowania energii przy jednoczesnym zachowaniu tych samych wymiarów. Gama Fiamm Motive Power Energy Plus plasuje się pod względem technologicznym na najwyższym miejscu. Osiągnięcia te są zgodne z jednolitymi standardami europejskimi DIN i BS (Standard Brytyjski). Linia ta spełnia kryteria standardów DIN/EN 60254 i IEC 254_2.


  •  Konstrukcja ogniw

We wszystkich ogniwach Fiamm Motive Power Energy Plus stosowane są płyty PzS z technologią zaworu odprowadzającego gazy ładowania. Elektrody dodatnie zbudowane są z płyt pancernych (rurkowych), elektrody ujemne zaś z płyt kratkowych pastowanych. Separatory mają strukturę mikroporowatą. Obudowa ogniwa stanowi szczelną konstrukcję wykonaną z odpornego na temperatury i uderzenia polipropylenu.

 

  •  Sworznie

Kształt sworznia zabezpiecza baterię przed niekontrolowanymi wyciekami elektrolitu.


  • Łączniki ogniw

Ogniwa są połączone w pełni izolowanym, elastycznym i wolnym od halogenu łącznikiem. Zabezpieczenie zewnętrzne pozwala na łatwą wymianę łączników i ogniw baterii.

 

  •  Korki

Korki o dobranej konstrukcji wyposażone są we wskaźnik poziomu elektrolitu. Pozwala to na uniknięcie wydzielania się gazów ładowania i zabezpiecza przed wzbieraniem elektrolitu w czasie obsługi.

 

  •  Wieczka ogniw

Wieczka ogniw wyposażone są w otwory ewentualnej instalacji pneumatycznego systemu mieszania elektrolitu. Otwory te mogą być również użyte do umieszczenia czujnika temperatury.

  • Aqualevel

System centralnego napełniania wody Aqualevel pozwala napełniać poszczególne ogniwa z jednego z punktu centralnego. Zatyczki wentylujące Aqualevel, pozwalają osiągnąć automatycznie optymalny poziom napełnienia.


  • Cyrkulacja elektrolitu

System cyrkulacji elektrolitu firmy Fiamm Motive Power Energy Plus działa według zasady Airsystem. Składa się z pompy i układu rurek, które są wbudowane w ogniwa. Pompa tłocząca prowadzi strumień powietrza poprzez rurki wewnętrzne do dolnych partii ogniw. Następnie prąd powietrza podnosi się i wzbudza ruch elektrolitu wewnątrz ogniwa. System ten zapobiega stratom w elektrolicie i optymalizuje czas ładowania.


Korzyści Fiamm Motive Power Energy Plus

wyższa pojemność przy stałych wymiarach

dłuższy czas działania oraz przedłużona żywotność baterii

zachowane europejskie standardy wymiarów DIN & BS


Fiamm Motive Power Energy Plus z systemem mieszania elektrolitu

Proces mieszania elektrolitu zapewnia:

Eliminację negatywnego wpływu na siebie rozdziału temperatur i elektrolitu w czasie pełnego lub częściowego ładowania.

Optymalizację absorpcji energii przez elektrody pozytywne i negatywne, jedna kowe obciążenie dla wszystkich elektrod.

Skrócenie czasu ładowania o 30% oraz oszczędność energii do 20%, w stosunku do konwencjonalnego ładowania.

Minimalizację fazy gazowania, redukcję absorpcji wody o 70%.

 

 

Do pobrania:

Broszura baterii FIAMM ENERGY PLUS

Katalog ogniw FIAMM ENERGY PLUS

Instrukcja FIAMM ENERGY PLUS

Poradnik obsługi