Regeneracja baterii trakcyjnych

Nie ma „regeneracji baterii” w pełni przywracającej właściwości baterii i to przy zachowaniu jej żywotności. Wiele firm tak określa usługę, którą powinna nazywać się „serwisem baterii”. Zwracamy uwagę, że często opis takiej usługi ogranicza się na przedstawieniu cudownych wręcz efektów (często nierealnych do osiągnięcia) z niejasnymi i nieweryfikowalnymi określeniami jak „wydajność” , „efektywność” czy „sprawność”, a mało (jeśli w ogóle) rzetelnego przedstawienia technicznych szczegółów.

 

Oczywiście są sposoby na zwiększenie pojemności baterii. Można w pewnym zakresie przeprowadzić odsiarczanie płyt. Metody na odsiarczane są od dawna znane, a dzięki dobremu prostownikowi można w dużej mierze samemu poprawić paramerty fizyko-chemiczne ogniw. Trzeba mieć jednak świadomość , że zużycie baterii to nie tylko kwestia zasiarczenia. To także chociażby ubytek masy czynnej i inne nieodwracalne już procesy.

 

Nie wszystkie zabiegi pozostają bez negatywnego wpływu na żywotność. Są sposoby na doraźne zwiększenie pojemności, które jednak w efekcie doprowadzają do zniszczenia baterii. Pryzykładem takiej praktyki jest np. zwiększenie gęstości elektrolitu ponad normę przewidzianą przez producenta. 

Dlatego przestrzegamy przed nieuczciwymi firmami przeprowadzającymi regenerację.

 

Proponujemy Państwu alternatywę takich usług (oszczędności) w postaci wymiany samych ogniw. Nie jest to trudne i można to zrobić we własnym zakresie. Dzięki temu będziecie mieć Państwo pewność, że wydane pieniądze przyniosą oczekiwany rezultat, a także że bateria ta będzie miała pełną żywotność nowych baterii - czyli spokój na wiele lat.

 

Polecamy stosowanie nowoczesnych prostowników i przeprowadzanie ładowań wyrównawczych. Dzięki temu można zmniejszyć zasiarczenie ogniw i odczuwalnie zwiększyć pojemność baterii. Oferujemy także możliwość wypożyczenia takich prostowników.